Forum ...:::The All:::... Strona Główna


...:::The All:::...
Forum Ogólnotematyczne - ZAPRASZAMY
Odpowiedz do tematu
Uprawiam tytoń indiański!
B-boy Pinio
Spawacz
Spawacz


Dołączył: 24 Gru 2005
Posty: 219
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 4/5
Skąd: WLKP

Mojego starego kumpel uprawia tytoń królewski od jakiś 5lat.
W tym roku poprosił mnie bym mu zamówił na allegro tyton krótki do 1,20m wzrostu ( tytoń królewki i indoro bah ma od 2m do 3m)
Ok zamówiłem mu z 400nasion tytońu indiańskiego.
Poprosił mnie bym sprawdził jakich ten tytoń potrzebuje warunków do uprawy i sprawdziłem to co przeczytałem to był szok.
Ten tytoń kiedyś jarali szamani tytoń ma tak wysokie stęrzenie nikotyny że jest w stanie zabić człowieka przy większych dawkach.
ale to buh czytam dalej szamani jarali ten tytoń by dostać wizji.
Poniewarz ten tytoń jest tak silny że powoduje wizje.
Kiedyś szamani jeszcze dawali ten tytoń do palenia nie przyjemnym gością.
Przedawkowanie tytoniu sprawia że człowiek traci podświadomośc oraz traci przyomność.

tytoń zawiera 10x większe stęrzenie nikotynowe niż normalna odmiana tytoniu.

zresztą wrzuce tu opis tego tytoniu.Nicotiana rustica (Tytoń indiański, machorka; Dziki Tytoń; Mapacho; Picietl)
ver.1.0.3


Roślina jednoroczna z rodziny psiankowatych (Solanceae). Naturalnie rośnie w Meksyku, Ameryce Południowej oraz na południu Stanów Zjednoczonych. Korzeń niewielki w stosunku do części nadziemnej. Łodyga gruba, omszona. Liście duże, jajowate, gładkie, całobrzegie. Kwiaty w kształcie trąbki, długości 1.5cm, najczęściej bladożółte, wytwarzające lekki, specyficzny zapach. Nasiona okrągłe, malutkie(1x1mm), ciemnobrązowe, zachowują zdolność kiełkowania przez wiele lat. Cała roślina osiąga wysokość od 0,5 do 1 metra. Nicotiana rustica zawiera nawet do 10-u razy więcej nikotyny, niż Nicotiana tabacum, ale tylko w odpowiednich warunkach.

Historia
Nicotiana rustica jest świętą rośliną dla wielu plemion indiańskich. W Amazonii jest znana pod nazwą "Mapacho" i palona w czasie ceremonii ayahuaski. Amazońscy szamani często używają jej także jako tabaki pomieszanej ze sproszkowanym kakaem lub żują liście, ale rzadko - jeśli wogóle - używają tytoniu poza przeznaczonymi do tego ceremoniami. Pierwsze ślady używania rośliny w celach religijnych datują się 2.000 lat wstecz.
Zwiniętym liściem tytoniu, który zobaczył w 1492 roku Krzysztof Kolumb, była właśnie Nicotiana rustica.
Na Posągu Azteckiego Boga Xochipilli Tytoń jest wyrysowaną rośliną obok m.in. świętych grzybków i sinicuichi. Indianie wzdłuż Rio Guaviare w Kolumbii wciągali "Yopo" do nosa razem z tabaką.


Skład chemiczny
Głównym psychoaktywnym składnikiem Tytoniu jest Nikotyna - bezbarwna, bezwonna, oleista substancja, która pod wpływem światła lub powietrza zmienia kolor na brązowy i nabiera specyficznego zapachu. Tytoń zawiera również mnóstwo innych substancji: nornikotynę, anabazynę, pirydynę (w dymie)... Śmiertelna dawka nikotyny dla przeciętnej osoby to około 50mg.

Efekty
Tytoniu w celach rytualnych można używać w różny sposób. Żuć liście, palić, wciągać tabakę, czy jak to robiły niektóre plemiona - zakraplać nos sokiem z liści. Mówiąc o rytualnym użyciu tytoniu, mam na myśli dalekie przekroczenie standardowych dawek nikotyny, zawartej w papierosach. Przy wysokich dawkach pojawia się uczucie lekkości, następnie zmiana percepcji, zmiana postrzegania otoczenia, światłowstręt, zmęczenie, ekstremalny brak energii, uczucie oderwania od rzeczywistości, myślotok, wymioty, biegunka. W jeszcze większych dawkach następuje zamroczenie pola widzenia i pojawiają się często halucynacje - nie są to jakieś psychodeliczne fraktale, ale zazwyczaj czarno-białe wizjonerskie obrazy, mające bardzo głęboką symbolikę i znaczenie. W ekstremalnie wysokich dawkach osoba traci przytomność, dostaje drgawek i może umrzeć z powodu porażenia układu oddechowego. Szamani pracujący z tą rośliną, często zapuszczali się w teren na pograniczu śmierci. Jeżeli ktoś chce zgłębić tajemnice Tytoniu, musi bardzo uważać i zaczynać od małych dawek, poznając stopniowo roślinę i jej działanie. Nie polecam i nie zachęcam.
Tytoniu można także używać w celu ochrony i odstraszania duchów przy różnego rodzaju ceremoniach i medytacjach, Indianie zawsze palili Tytoń przy ważnych ceremoniach. Ma to zarówno symboliczne znaczenie jak i praktyczne. Palenie tytoniu podczas ceremonii picia ayahuaski czy spożywania świętych grzybów prawdopodobnie koncentrowała szamana na tym co widzi i przeżywa, a także chroniła przed nieprzyjemnymi wędrówkami, gdyż szaman musiał się skupić na wykonywanej czynności.


Duchowa świadomość Tytoniu
"Nauczyciel", postać męska o wielkiej mądrości, zazwyczaj przybiera wygląd starszego Indianina, posiada ogromną moc. Roślina z aspektu marsa, element ognia.

Uprawa
Nasiona najlepiej jest wrzucić do wody i poczekać, aż pokażą się kiełki (2-3 dni przy dobrych nasionach), po czym wsadzić je delikatnie do ziemi. Ziemia powinna być bogata w minerały. Tytonie bardzo szybko wyczerpują zasoby mineralne z ziemi, dlatego powinno się je nawozić dosyć często (ale bez przesady). Z początku Nicotiana rustica rośnie dosyć wolno, ale po tej początkowej fazie rozwoju przybiera bardzo szybko na wzroście. Jeżeli zależy nam na mocnych liściach, a nie na nasionach, to można przyciąć łodyżkę, tuż po pojawieniu się pęku kwiatów. Tytoń indiański wydaje bardzo dużo kwiatów i jest bardzo przyjemny dla oka. Uprawa Tytoniu jest bardzo łatwa i nie powinna nikomu sprawić trudności.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Uprawiam tytoń indiański!
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Odpowiedz do tematu